Gel Bu Benim Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Boncuktan Yüzük Yapımı..

Boncuktan Yüzük Yapımı.. Empty Boncuktan Yüzük Yapımı..

Mesaj  Free-StyLe C.tesi Mart 20, 2010 11:05 am

[center]Boncuktan Yüzük Yapımı.. FilizTulu_yuzukler
Adım - 1:

Yüzüğünüzün olmasını istediğiniz kalınlığın yarısına ulaşana kadar ufak boy kum boncukları misinaya dizin. Guetermann kristal kum boncuk kullanmanız sonucu daha farklı ve güzel yapacaktır. Çünkü bu kum boncuklarının hepsi aynı boyda ve aynı genişliktedir.

Boncuktan Yüzük Yapımı.. Hasiryuzuk

Adım - 2:

Boncukları misinaya dizme işleminden sonra son boncuğu resimde gördüğünüz gibi ikinci sıraya kıvırıp misinayı üçüncü boncuğun içinden geçiriniz

Boncuktan Yüzük Yapımı.. Hasiryuzuk1

Adım - 3:

Misinaya geçirdiğiniz yeni kumboncuğu resimde gördüğünüz gibi dizmeye davam edin. Sürekli misina bir sonraki boncuktan geçmeli.

Boncuktan Yüzük Yapımı.. Hasiryuzuk2

Adım - 4:

Üçüncü sıraya geçişte misinaya boncuk alıp iki boncuk yan yana duran ilk sıradaki ilk boncuktan içeri sokuyoruz.

Boncuktan Yüzük Yapımı.. Hasiryuzuk3

Adım -5 :

Adım dörtteki işlemi parmak (yüzük) ölçünüze uygun olarak ördükten sonra yuvarlatın.

Boncuktan Yüzük Yapımı.. Hasiryuzuk4

Adım - 6 :

Yuvarlattıktan sonra birleştirme işlemi yapılır. Misinayı yakarak boncuklardan birisine yapışmasını sağlayıp yok edin. Artık hasır yüzüğünüz süslenmeye hazırdır. İstediğiniz gibi süsleyebilirsiniz

Boncuktan Yüzük Yapımı.. Hasiryuzuk5

king king king

Free-StyLe
Admin

https://gelbu.hareketforum.net