Gel Bu Benim Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DÜNYADA ve TÜRKİYE’DE CRAFT

DÜNYADA ve TÜRKİYE’DE CRAFT Empty DÜNYADA ve TÜRKİYE’DE CRAFT

Mesaj  Free-StyLe C.tesi Mart 20, 2010 10:54 am

DÜNYADA ve TÜRKİYE’DE CRAFT

Uluslararası terminolojide “Craft”, “Hobby Crafts”, “Handicraft”, “Arts & Craft” adı altında anılan dekoratif el sanatları ve hobi uğraşı, günümüzde geniş kitleleri peşinden sürükleyen yaygın bir faaliyet haline gelmiştir.
Artık başlı başına bir endüstri sayılan uygulama araç gereçleri ve kullanılan malzemelerin yanısıra, bu konuda faaliyet gösteren profesyonel eğitim merkezleri, geniş kitlelerce izlenilen TV programları, etkili internet siteleri ve basılı yayınları ile de oldukça önemli bir ticari sektör oluşturan Craft, özellikle Amerika, Avustralya ve Avrupa’da köklü bir altyapıya sahiptir.

Bu alana yönelik olarak dünyanın dört bir yanında, hem ulusal hem de uluslararası bazda yüzlerce profesyonel fuar gerçekleştirilmekte ve bu etkinlikler aracılığı ile hobiseverlere ürün ve hizmetlerin yaygın sunumu yapılmakta, sektördeki değişim ve yenilikler hakkında birebir bilgi edinmeleri sağlanmaktadır.

Ülkemizde ilk kez 9 yıl önce Kendin-Yap dergisi aracılğıyla profesyonel bir yayına kavuşan hobi sektörü, zaman içerisinde yavaş yavaş gelişmiş, özellikle son iki yıl içerisinde de tam anlamıyla bir patlama yaşanmıştır.
Her geçen gün bu konuda eğitim veren yeni yeni atölyeler, kurslar ortaya çıkmakta, yeni ithalatçı firmalar kurulmakta, sadece hobi ürünleri satan mağazalar açılmakta ve başta ev hanımları, emekliler olmak üzere birçok insan bu alana büyük bir ilgi göstermektedir.

Free-StyLe
Admin

https://gelbu.hareketforum.net